Siłomierze

 

Siłomierze (dynamometry) serii FB oraz FC przeznaczone są do pomiaru siły nacisku i siły ciągu, mogą być także wykorzystywane do pomiaru masy.
Znajdują zastosowanie w specjalistycznych laboratoriach, w produkcji oraz w kontroli jakości. 

Siłomierze z czujnikiem wewnętrznym serii FB oraz FC

dla sił do 500N (więcej>>)

Siłomierze z czujnikiem zewnętrznym serii FBk oraz FCk

dla sił powyżej 500N (więcej>>)

 

Dynamometry  charakteryzują się ergonomicznym kształtem i łatwością obsługi.
Mogą służyć do pomiarów ręcznych oraz pomiarów przy zamocowaniu lub zawieszeniu miernika. 

Siłomierze FB i FBk przeznaczone są do pomiarów sił wolnozmiennych (do 40 pomiarów/s).
Siłomierze FC i FCk wykonują pomiary z bardzo dużą szybkością (do 1000 pomiarów /s !!!), co umożliwia pomiar sił szybkozmiennych.

Odwracalny, graficzny wyświetlacz umożliwia wygodny odczyt bieżących wskazań oraz prezentację wyników pomiarów w formie histogramów lub wykresów.
Dynamometry z wewnętrznym  czujnikiem siły (seria FB oraz FC) dostarczane są z zestawem końcówek pomiarowych w wygodnej walizce.

Siłomierze FB oraz FC mogą służyć do pomiarów ręcznych oraz do pomiarów z zastosowaniem statywu. Dostępne są statywy z przesuwem manualnym lub elektrycznym, w układzie pionowym lub poziomym.

Siłomierze z zewnętrznym czujnikiem siły i zawiesiami z przegubem kulowym przeznaczone są do pomiaru większych  sił w układzie wiszącym lub przy zamocowaniu.
Komunikaty tekstowe oraz menu mogą być wyświetlane w języku polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

Specjalny program komputerowy  (darmowy!) do akwizycji i prezentacji danych daje nowe możliwości w zakresie obserwacji i pomiarów sił zmiennych. 

Przy podłączeniu drukarki do siłomierza  szerokie możliwości konfiguracji wydruków zapewniają spełnienie wymagań procedur GLP.
Na zamówienie dostarczane są akcesoria : statyw zmotoryzowany (z napędem)statyw pionowystatyw poziomyuchwyt dwuręczny, hak do zawieszenia oraz  zacisk manualny,   zacisk imbusowyzacisk rolkowy.